Veli Bilgilendirme

Değerli Velimiz,

Okulumuzda 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı, 9 Eylül 2019 Pazartesi günü saat 9.00’da başlayacak ve 19 Haziran 2020 Cuma günü sona erecektir. Yeni eğitim öğretim döneminin verimli geçmesi adına okullarımızda yeni döneme yönelik gerekli hazırlıklar sürdürülmektedir. Öğretmenlerimiz, yeni dönemde öğrencilerimize en iyi eğitim verebilmek amacıyla, 19 Ağustos 2019 Pazartesi gününden itibaren hizmet içi eğitim seminerlerine başlamışlardır.

Yeni döneme başlamadan önce sizleri bazı konularda bilgilendirmek isteriz.

Çalışma Takvimi – Zaman Çizelgesi

Ders yılına ait çalışma takvimine ve günlük zaman çizelgesine aşağıdaki adresten online olarak ulaşılabilir.

Çalışma Takvimi için tıklayınız.

Günlük Zaman Çizelgesi için tıklayınız.

Veli Toplantısı ve Oryantasyon Günleri

Öğrencilerimizin uzun yaz tatilinin ardından okula uyumlarını desteklemek amacı ile planladığımız “Oryantasyon Çalışmaları” ve “Sene Başı Veli Toplantılarımız” 5 – 6 Eylül 2019 tarihlerinde yapılacaktır.   

5-6 Eylül Perşembe ve Cuma günleri Anaokulu ve İlkokul öğrenci oryantasyonu 9.00-13.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olup, öğrencilerin ulaşımı veliler tarafından sağlanacaktır. 5 Eylül Perşembe günü, saat 10.00 da Anaokulu, 11.30 da ise İlkokul veli tanışma toplantısı yapılacaktır.

6 Eylül Cuma günü Ortaokul öğrenci oryantasyonu 9.00-13.00 arasında gerçekleştirilecek olup, öğrencilerin ulaşımı veliler tarafından sağlanacaktır. Aynı gün, ortaokul veli tanışma toplantısı saat 10.00’da yapılacaktır.

Lise öğrencileri için oryantasyonumuz 9 Eylül Pazartesi günü yapılacak olup, lise veli tanışma toplantısı 6 Eylül Cuma günü 11.30’da yapılacaktır.

Okul Kitapları ve Kırtasiye Malzemeleri

Kaynak kitap ve kırtasiye malzemeleri 30 Ağustos 2019 tarihinden itibaren, “Okul Sepeti Pazarlama A.Ş.”ye ait https://okulsepeti.com.tr/bjkkabatas/ adresinden sipariş edilebilir. Sipariş teslimatları 4 iş günü içinde yapılacaktır.

İngilizce ve Bilişim dersi ders araç ve gereçleri okuldan tedarik edilecek olup, teslim tarihleri ayrıca sizlere iletilecektir. 

Öğrenci Kıyafetleri

Öğrenci kıyafetlerimiz, “Natura Okul Giyim” firmasından temin edilebilecektir. Okul forması teslim ve satışı 5-6-7 Eylül tarihlerinde okulumuzda gerçekleşecektir.

Sene içerisinde ek üniforma ihtiyaçları okuldan giderilebilecektir.

Ulaşım Hizmetleri

Servis güzergâhlarının belirlenebilmesi için öğrencilerimizin servis kayıtları İlkem Tur tarafından gerçekleştirilecektir.

Özel araç kullanacak öğrenci velilerimizin sürücü kimlik ve araç bilgilerini içeren dilekçelerini 9 Eylül 2019 Pazartesi gününe kadar okul yönetimlerine iletilmesini önemle rica ederiz.

Sevgi ve saygılarımızla, BJK Kabataş Vakfı Okulları